Projekt Erasmus+, Felsőtárkány (Maďarsko)

Koncom októbra sa v obci Felsőtárkány uskutočnil mládežnícky výmenný program podporený Erasmus +. Spojil stredoškolákov vo veku 15-20 rokov z Rumunska, z Poľska, z Maďarska a zo Slovenska, ktorí sledovali súčasné problémy životného prostredia. Na podujatí sa reprezentovala aj naša škola.

Cieľom projektu s názvom „Youth acting for a greener environment – Small steps lead to big results” (Y-AGE) bolo zvýšiť environmentálne povedomie a kompetencie mladých. Do programu sa zapojili organizácie z rôznych krajín ako napríklad združenie Kaptárkő Egyesület z mesta Eger, Turulmadár Ifjúsági Iroda z obce Sepsiszentgyörgy v Rumunsku, Zespol Szkol im. Bohaterow Westerplatte z poľskej Jabłonky a Luminosus n.o. z Veľkých Kapušian.

Prostredníctvom projektovej práce, interaktívnych prednášok, hier a exkurzií mohli mladí ľudia získať množstvo nových vedomostí, ktoré si navzájom vymieňali v rámci deväťdňového programu. Cieľom výmeny bolo zvýšiť otvorenosť a sebadôveru študentov, posilniť znalosť anglického jazyka a schopnosti akceptovať iné kultúry, taktiež rozvíjať kreativitu účastníkov a zručnosti pri riešení problémov. Študenti GVK takto spoznali  obec Felsőtárkány a jeho malebné okolie, mesto Eger a Národný park Bükk.

Ako sa našim študentom podarilo urobiť krôčik k ekologickejšiemu prostrediu? V okolí jazera Felsőtárkány-tó, v lese, zozbierali odpad, ktorý tam zanechali nezodpovední turisti a následne z neho postavili odpadkové monštrum —>.

Projekt bol realizovaný v rámci programu Európskej únie Erasmus+

Môže sa Vám ešte páčiť...